fbpx

CPM – jak obliczyć?

CPM czyli całkowita przemiana materii to bardzo ważna wartość, która mówi o tym, ile wynosi Twoje dobowe zapotrzebowanie energetyczne. Jet to wartość, którą zdecydowanie powinna obliczyć każda osoba, która pragnie zrzucić zbędne kilogramy lub zbudować masę mięśniową. Wskaźnik CPM jest punktem wyjścia do obliczenia deficytu kalorycznego przy odchudzaniu lub nadwyżki kalorycznej przy budowaniu mięśni. Sprawdź, jak obliczyć całkowitą przemianę materii!

CPM – definicja ogólna  

Chcesz dowiedzieć się, czym dokładnie jest wskaźnik CPM, czyli całkowita przemiana materii? To wartość, która określa dobowe wydatki energetyczne człowieka związane z codziennym funkcjonowaniem, a także dodatkowym wysiłkiem fizycznym. Wskaźnik CPM wskazuje, ile kalorii powinieneś dziennie dostarczać do swojego organizmu, aby mógł on dobrze funkcjonować i abyś mógł utrzymać aktualną masę ciała.  

Całkowita przemiana materii – co to jest?  

Całkowita przemiana materii to wydatek energetyczny człowieka w ciągu doby, który związany jest między innymi z pracą całego organizmu, wszystkich narządów, a także wykonywaniem podstawowych codziennych czynności, pracy zawodowej i dodatkowej aktywności fizycznej.  Całkowita przemiana materii – co to jest?  Całkowita przemiana materii to wydatek energetyczny człowieka w ciągu doby, który związany jest między innymi z pracą całego organizmu, wszystkich narządów, a także wykonywaniem podstawowych codziennych czynności, pracy zawodowej i dodatkowej aktywności fizycznej.  

Całkowita przemiana materii – dlaczego jest istotna?  

Zdecydowanie warto znać wartość swojej całkowitej przemiany materii. To właśnie ten wskaźnik jest punktem wyjścia przy planowaniu diety redukcyjnej, a także diety na masę lub utrzymaniu aktualnej wagi. Jeśli marzysz o idealnej sylwetce i chcesz zadbać o zdrowie, ale nie masz czasu na gotowanie, możesz skorzystać z diety open Andrzejewski Przyjaciele i wielu innych opcji najlepszej diety pudełkowej. Wystarczy obliczyć swoje całkowite zapotrzebowanie kaloryczne i wybrać odpowiedni wariant diety.  

CPM wzór – jak obliczyć CPM? 

 CPM czyli całkowita przemiana materii – zastanawiasz się, jak obliczyć CPM? Wzór, który pozwoli Ci obliczyć CPM, jest bardzo prosty. Jednak najpierw powinieneś poznać swoją podstawową przemianę materii. Następnie wartość wskaźnika PPM należy pomnożyć przez PAL, czyli odpowiedni współczynnik aktywności fizycznej. Uzyskana wartość to Twoja całkowita przemiana materii. Jeśli chcesz utrzymać aktualną wagę, powinieneś spożywać dokładnie tyle kalorii, ile wynosi wskaźnik CPM.   

Zdrowa i dobrze zbilansowana dieta jest bardzo ważna, jeśli chcesz cieszyć się idealną sylwetką i świetnym samopoczuciem. Wskaźnik CPM określa, ile wynosi Twoje dobowe zapotrzebowanie kaloryczne. Zdecydowanie warto znać tę wartość, ponieważ jest punktem wyjścia zarówno na diecie redukcyjnej, jak i na masie. Zadbaj o to, co ląduje na Twoim talerzu i ciesz się dobrym zdrowiem, samopoczuciem i wymarzoną sylwetką!

 

luxury meals, catering, dostarczamy, strona głowna

ZOBACZ I CZYTAJ NASZE INNE

luxury meals, catering, dostarczamy, strona głowna