fbpx

WYJĄTKOWY PROJEKT KULINARNY
LUXURY MEALS

PASJA SIĘGAJĄCA WIELU POKOLEŃ, KTÓRA PRZERODZIŁA SIĘ W STYL ŻYCIA

Jako rodzina od pokoleń związani byliśmy z gotowaniem – każdy z nas lubił po prostu dobrze zjeść oraz gościć w naszym domu znajomych, przyjaciół, rodzinę. I nie mówimy tutaj o naszej trójce, a o pokoleniach wstecz, sięgając pamięcią po dziadka Jana, prababcię Gienię oraz na milion procent jeszcze dalej. Od zawsze wiedzieliśmy, iż najlepszy smak idzie na równi z dobrym naturalnym produktem oraz z całym podejściem do kuchni. Jedzenie to dla nas coś więcej niż tylko posiłek, to również dobre samopoczucie, wspólnie spędzony czas, długie wielogodzinne rozmowy oraz bliskość drugiego człowieka.

Zajmowaliśmy się wcześniej wieloma innymi aspektami gastronomii. Organizacją wesel, eventów, a także innych rodzinnych uroczystości.
Prowadziliśmy wspólnie gospodarstwo Agroturystyczne w cudownym zakątku Polski w Suwalskim Parku Krajobrazowym tuż przy jeziorze Hańcza. Gotowaliśmy dla największych nazwisk ze świata gastronomii oraz razem z nimi ucząc się i poszerzając horyzonty podczas projektu Cook It Raw Poland. Dla nas gotowanie to styl życia i coś więcej niż jedzenie.

CO CHCEMY CI ZAOFEROWAĆ?

Przede wszystkim zajmujemy się gotowaniem smacznych, zdrowych, jakościowych posiłków.
Możesz je zamówić na kilka sposobów – dlatego po kliknięciu ZAMÓW pojawiają Ci się różne opcje.

Podstawą naszej działalności jest CATERING DIETETYCZNY, gdzie mamy szeroki wachlarz diet do wyboru.

Oprócz tego możesz zamówić WYBRANE POSIŁKI na dowolny dzień wedle własnych upodobań.

W zależności od pory roku proponujemy Ci również DANIA WIELKANOCNE lub DANIA BOŻONARODZENIOWE.

A naszym najnowszym pomysłem jest SKLEP ZE ZDROWĄ I EKOLOGICZNĄ ŻYWNOŚCIĄ – gdzie będziemy wprowadzać gotowe posiłki w słoikach, przetwory własne oraz od lokalnych zaprzyjaźnionych producentów, ekologiczne orzechy, bakalie, mąki, oliwy, różne słodkości i smakołyki i wszystko co jest zdrowe, smaczne i uważamy jako wartościowy produkt, który powinien się znaleźć w Twojej spiżarni.

 

JAKIE SĄ POCZĄTKI LUXURY MEALS?

Na początku Damian po powrocie z Islandii otworzył własny catering dietetyczny  „Andrzejewski Przyjaciele” oraz restauracje w sercu warszawskiej saskiej kępy na ulicy Francuskiej. Niestety nie miał na tyle doświadczenia w Polskiej rzeczywistości, w prowadzeniu biznesu ogólnie, wsparcia bliskich oraz zaplecza finansowego i autorski samodzielny projekt upadł. 

Po pewnym czasie, gdy już emocje opadły jego bliscy – mama Małgorzata oraz kuzyn Michał, na pozostałościach po imperium Andrzejewskiego postanowili stworzyć projekt LUXURY MEALS.

Damian stał trochę z boku, niepewnie zerkając i doradzając w jaki sposób podejść do cateringu dietetycznego, diety pudełkowej itd.
Gdy jednak już otrząsnął się z porażki, jaką niewątpliwie był upadek „Andrzejewski Przyjaciele” – postanowił połączyć siły i wesprzeć najbliższych w pełni. Wszyscy wspólnie „zakasaliśmy” rękawy i wzięliśmy się do pracy.

I tak się to wszystko zaczęło. Ponownie bez zaplecza finansowego, lecz już dużo bardziej doświadczeni. Tym razem również nasza trójka mogła liczyć na siebie w każdej sytuacji. Powiedzieliśmy sobie, iż nie pójdziemy na żadne kompromisy. Stworzymy taką firmę jaką na prawdę chcemy. Postawiliśmy wszystko na tą jedną kartę, często idąc całkowicie pod prąd – co wiązało się również z wieloma momentami zwątpienia. Po wcześniejszym upadku samodzielnej działalności Damiana wiele osób było i jest nadal nieprzychylnych oraz tylko czekających aby się nie udało. Udowadniamy jednak na przekór wszystkim, iż szczere i co najważniejsze bezwarunkowe wsparcie bliskich pozwala przenosić góry. Jesteśmy rodzinną firmą, gdzie liczy się jakość nie ilość. Nasza praca daje nam przyjemność i satysfakcję. Nie korzystamy ze specjalistów od marketingu, nie stać nas na wielkie agencje marketingowe. Po prostu robimy to, co sugeruje nam własna intuicja oraz to, co sprawia nam przyjemność i liczymy na to, że dobry produkt zawsze się obroni. Nasza firma to zbiór naszych doświadczeń – to więcej niż catering.

DAMIAN
ANDRZEJEWSKI

O Damianie można mówić wiele!

 Na pewno znajdą się tacy co będą go wychwalać pod niebiosa, ale również tacy którzy z wielką determinacją będą twierdzić, że jest zwariowanym artystą, z którym bardzo ciężko się współpracuje.  Dlaczego tak jest? Odpowiedź jest prosta. Jest to człowiek bezkompromisowy, zawsze potrafiący twardo postawić na swoim. Stoi za nim ogromne doświadczenie kulinarne i biznesowe, chociaż jak dobrze wiemy ma na swoim koncie również kilka porażek – jednak ma on niesamowity dar wyciągania wniosków i nauki z napotkanych przeciwności.

Gotował z najlepszymi na świecie jako szef kuchni, brał udział w wielu projektach – między innymi Cook It Raw, został wybrany najlepszym kucharzem Islandii podczas swojego długiego pobytu tam. Szlifował swoją technikę latami wśród wybitnych nazwisk, jednak nie droga kucharza była dla niego najistotniejsza. Zawsze wierzył w dietetykę stojącą za gotowaniem, wierzył w wartość produktu oraz potrafi go szanować.  To prawda, praca z nim nie należy do najłatwiejszych – ale dzięki temu osiągamy taki, a nie inny efekt końcowy. Według opinii stałych klientów, jesteśmy bezkonkurencyjnym cateringiem dietetycznym, jeśli chodzi o smak, estetykę oraz przestrzeganie zasad dietetyki.  

To właśnie on jako pierwszy w Polsce zgłębił problemy dietetyczne osób z chorobami SIBO, IBS i tak zwanym drażliwym jelitem. Jako pierwszy zaoferował profesjonalną dietę low fodmap we współpracy z australijskim uniwersytetem MONASH, przestrzegając wszystkich wytycznych jakie wprowadzają na bieżąco.  Dla niego zdrowa dieta to również smaczna dieta, a przede wszystkim głęboko wierzy w to, że dzięki prawidłowej diecie dbamy o cały nasz organizm. On po prostu wie, że słowo dieta nie jest pustym słowem, a jest zobowiązaniem do leczniczego podejścia do organizmu. Dzięki temu możemy naprawić, czy też wyleczyć wiele przypadłości.

MAŁGORZATA
ANDRZEJEWSKA

Małgorzata to osoba z charakterem!  

Od lat jej pasją jest smaczna kuchnia. Słynna szefowa kuchni z okolic Suwalszczyzny – chyba nie ma nikogo kto nie zna jej w tamtych okolicach. Przez szereg lat zajmowała się organizacją przyjęć i cateringu eventowego, prowadziła również słynne gospodarstwo agroturystyczne „Agroranczo” w Suwalskim Parku Krajobrazowym nieopodal jeziora Hańcza.  Turyści z całej polski przybywali na słynne dania Małgorzaty.  Jeszcze zanim to stało się modne – ona zawsze gotowała bez chemii i innych dodatków, jej potrawy zadziwiały smakiem i jakością. 

Razem z synem Damianem również miała okazje gotować z najlepszymi podczas projektu Cook It Raw Poland i zaprezentować swoje jedzenie takim nazwiskom jak Adria, Redzepi, Shewry i inni  Jest absolutnie mistrzynią sztuki kulinarnej, co udowadnia od dłuższego czasu odpowiadając za wszystkie posiłki, które wychodzą z naszej kuchni.  Razem z synem Damianem doszli do perfekcji jeśli chodzi o pogodzenie smaku i dietetyki. Dlatego właśnie nasze zestawy są tak wyjątkowe.  Oprócz umiejętności i doświadczenia stoi za nią ogromna miłość do jedzenia i gotowania.  

 Jest to osoba z ogromnym sercem, ale uważaj – nie daj się zwieźć pozorom!   Wszystko musi być idealne i nie odpuści nawet w najmniejszym stopniu. Zatem jeśli masz zamiar coś kombinować i nie gotować jak zostało powiedziane to szykuj się na długą rozmowę!

MICHAŁ
BOJANOWSKI

Michał to osoba do zadań specjalnych!

Od dzieciństwa interesował się gotowaniem, tworząc nie tylko smaczne, ale również estetyczne dania. Zawsze ciągnęło go do kuchni, a dzięki miejscu, w którym się znalazł może nie tylko rozwijać się w swojej ulubionej dziedzinie ale również spełniać się w tym w 100 procentach.  Zawsze był bardzo kreatywny i miał milion pomysłów na minutę. Dlatego układanie wymyślnych kompozycji kulinarnych sprawia mu niezmierną przyjemność, zawsze dba o to, aby nasze potrawy zachwycały zarówno smakiem, jak i wyglądem.  

Jego wyzwaniem zawsze było zdrowe przybranie na masie, co skłoniło go do przekonania, że kluczową rolę odgrywa nie tylko smaczna kuchnia, ale także właściwie zbilansowana dieta. Dzięki temu zaciekawił się światem dietetyki i odkrył, że jest to coś dla niego. Na samym początku gotował pod okiem Damiana, dzięki czemu bardzo rozwinął swoje umiejętności kulinarne. A duża ilość podróży pozwoliła mu okryć nowe smaki, przez co poszerzył swoje spojrzenie na kuchnie.  

W naszej rodzinnej firmie jego rola nie kończy się tylko na pilnowaniu wyglądu dań – troszczy się również o obsługę klienta, zapewniając każdemu pełne zrozumienie i wartościowe odpowiedzi.  Michał jest niezastąpioną częścią naszej firmy. Nie ma dla niego zadań niewykonalnych. Pomimo, iż w głównej mierze odpowiada za logistykę, to zawsze można na niego liczyć w każdej kwestii.